RD plus z Lomnice nad Popelkou staví další dům v Chudoplesech u Mladé Boleslavi

Společnost RD Plus staví své energeticky úsporné rodinné domy na bázi sendvičové dřevostavby a na vnější opláštění používá sadrovláknité materiály fermacell. Výstavbu posledního z realizovaných domů zaznamenává krůček po krůčku majitel firmy Ivan Dobiáš formou týdenního přehledu i na své webové stránky.

 

V lokalitě malé obce Chudoplesy nedaleko Mladé Boleslavi je to již několikátý dům, který společnost RD Plus s.r.o. realizuje. V klidné lokalitě nedaleko přírody se tentokrát staví samostatně stojící dům. Stavba byla zahájena na přelomu července a srpna, v druhém týdnu proběhlo zhotovení základové desky domu a dodávka dřeva pro konstrukci domu.

 

   

 

V polovině srpna se na základ připevnil spodní rám se zapasovanými rohy a na něm se vztyčila konstrukce podélných bočních stěn a středový průvlak. U svislých trámů bylo potřeba dodržet modulové rozmístění, které je důležité pro opláštění sádrovláknitými deskami fermacell. Venkovní opláštění stěn sadrovláknitými deskami fermacell je již také hotovo. Desky fermacell tvoří podkladní plochu pro fasádní polystyren a zaručují vysokou pevnost a odolnost, tepelný komfort, požární odolnost a akustickou pohodu konstrukce rodinného domu. Materiály fermacell budou použity i na vnitřní opláštění obvodové stěny a na hrubé podlahy v obou podlažích.

 

   

 

Další fáze výstavby sledujte na stránkách http://www.rdplus.cz.