Moduly KOMA s materiály FERMACELL slouží golfistům u Lozorna

V golfovém areálu Golf Pegas v Lozornu nedaleko Bratislavy realizovala společnost KOMA MODULAR CONSTRUCTION z Vizovic architektonicky i prostorově velmi zajímavé zázemí.

KOMA dodala golfistům objekt, který charakterizuje nejen rychlost realizace, prostornost a praktičnost, ale i vysoká kvalita a atraktivní design.

 

Na fasády moduly řady M3, která zde byla využita, je totiž možné umístit jakýkoliv obkladový materiál a tím dát objektu individuální a na přání zákazníka postavený charakter. Zde byl na vnější plášť použit dřevěný obklad Thermowood z pařené borovice.

 

   

 

O rychlosti stavby svědčí i fakt, že KOMA zaručila dodání stavby do tří měsíců od objednávky. Při stavbě pak stačilo objekt usadit na 16 betonových patek, kolem kterých byla vybudována venkovní terasa, dosahující k úrovni spodního rámu modulu. Kromě rychlosti dodání a zajímavým obkladovým materiálem přesvědčila golfisty i vysoká variabilita při návrhu velikosti a rozmístění dveřních a okenních otvorů. Modulový systém KOMA umožňuje řazení nekonečného množství modulů vedle sebe a u zde použitého typu M3 je možné vytvořit volný halový prostor o šířce až 9 m a hloubce omezené jen délkou únikové cesty. Celá sestava v případě realizace v Lozornu obsahuje velkou společenskou místnost, dále recepci s kuchyní, kancelář, technickou místnost, šatnu a dvě WC se sprchou. Z objektu se tak stal prostorný pavilon, jehož francouzská okna o rozměru 3064 x 2500 mm (vybavena jsou elektrickými vnějšími žaluziemi) ještě dojem prostornosti zdůrazňují.

 

   

 

Pro další prosvětlení interiéru jsou vnitřní stěny kryty deskami FERMACELL, opatřenými bílým nátěrem. Systém KOMA s materiály FERMACELL umožňuje i použití keramických obkladů na stěnách, příčkách a podlahách, tady jsou obklady realizovány v koupelně a WC. Osvětlení je zajištěno pomocí bodových LED svítidel, zapuštěných v podhledu. K vytápění je zvolena kombinace elektrických přímotopů s krbovými kamny.

 

Golfové zázemí v Lozornu není pro moduly KOMA premiérovou v golfovém sportu. V České republice už důvěrně znají výhody modulární výstavby v areálech Golf Marina Praha a Golf Letňany. Modulární výstavba a společnost KOMA MODULAR CONSTRUCTION i tady potvrzují, že moduly mohou svou architektonickou i technickou kvalitou uspokojit i ty nejnáročnější klienty – a to jak z hlediska energetické náročnosti, tak z hlediska designu a výbavy interiéru.