Fermacell generálním partnerem ADMD

Od roku 2012 se společnost Fermacell, největší evropský výrobce sádrovláknitých materiálů, stala generálním partnerem Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Po několikaleté spolupráci v roli hlavního partnera tak stojí Fermacell poprvé v čele firem, které dlouhodobě podporují činnost ADMD, sdružující výrobce montovaných objektů bytové a občanské vybavenosti na bázi dřeva.

 

Podle ing. Miloše Kincela, ředitele Fermacell GmbH, o.s. Praha je za tímto krokem pokračování koncepce partnerství, která se osvědčila po celé Evropě: FERMACELL patří i v mezinárodním měřítku k těm nejkvalitnějším materiálům pro moderní řešení výstavby dřevostaveb. Výstavba dřevostaveb není záležitost triviální a jednoduchá, přesto se FERMACELL prokazuje jako spolehlivý partner jak realizačních firem, tak i architektů, zpracovatelů a obchodníků. A role generálního partnera klíčové tuzemské asociace výrobců dřevostaveb je logickým vyústěním naší dlouholeté angažovanosti v oblasti podpory dřevostaveb. Přestože se mnohé podařilo a podíl montovaných domů na bázi dřeva na výstavbě rodinných domů se v posledních letech neustále zvyšuje, máme před sebou pořád hodně práce například v oblasti vícepodlažních objektů. Dřevo jako stavební prvek je ve spojení s moderními stavebními materiály, mezi které samozřejmě patří i FERMACELL, ideálním řešením pro stavby výškových budov, charakteristické energetickou úsporností, vysokou rychlostí výstavby a požární odolností a přátelské k lidem i životnímu prostředí.“