Archiv 2010

Fermacell partnerem dvoudenního říjnového semináře ProLignum "Základy moderních dřevostaveb" v Praze

Zdokonalující základní seminář o nejnovějších výrobcích a konstrukcích ze dřeva "Základy moderních dřevostaveb" organizovala ve dnech 14. a 15. října 2010 v Hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze iniciativa na podporu dřeva jako stavebního materiálu Prolignum. Jedním ze sponzorů semináře byl také Fermacell, výrobce sádrovláknitých materiálů FERMACELL. Tyto materiály mají v dřevostavbách široké uplatnění a oblasti dřevostaveb věnuje společnost Fermacell systematickou a dlouhodobou podporu.

Seminář "Základy moderních dřevostaveb" byl určen inženýrům, technikům a architektům z oboru plánování a výroby. Ve dvoudenním semináři se účastníci dozvěděli vše o nejnovějších výrobcích (např. XLAM), technologiích a jejich použití. Uznávaní odborníci přednášeli o nejnovějších poznatcích o dřevu a jeho požární odolnosti, o navrhování nosných konstrukcí, o spojování dřeva a o mnohém jiném na evropské úrovni.

 

Prolignum organizovala seminář ve spolupráci se třemi univerzitami, které se poprvé spojily při podobném projektu: Technickou univerzitou Štýrský Hradec (Institut dřevostaveb a technologie dřeva), Českým vysokým učením technickým v Praze (Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí a Katedra konstrukcí pozemních staveb) a Slovenskou technickou univerzitou Bratislava (Katedra kovových a dřevěných konstrukcí.

 

Další informaci najdete na www.prolignum.cz.