Archiv 2010

Veřejná stavba domu MS HAUS v Blešně se vydařila

Veřejná stavba společnosti MS HAUS s.r.o. z Hradce Králové, určená široké veřejnosti, se uskutečnila v obci Blešno u Hradce Králové v sobotu 5.června 2010 a díky dobré přípravě a přejícímu počasí se vydařila. Podívat, ale i zeptat se na vše kolem výstavby dřevostaveb se přišli jak zájemci o koupi domu MS HAUS, tak i široká veřejnost.

Stavbu moderoval majitel společnosti MS HAUS s.r.o., Ing. Milan Schmiedt a jeho kolegové a v průběhu dne viděli návštěvníci na vlastní oči, jak se staví dřevostavba v podání týmu pracovníků MS HAUS. Akce začala kolem 7. hodiny ráno, samozřejmě už byla k montáži domu předem připravena základová deska. Kolem 10. hodiny byla zmontovaná více jak polovina pláště domu. Panely pro celý dům se vešly na jeden kamion, díky tovární předvýrobě už byly osazeny okny a dveřmi. V předvýrobě byly připraveny i lehké sbíjené vazníky, které tvořily nosnou konstrukci střechy. I nejdelší prvky střešní konstrukce zvládnou za spolupráce jeřábu usadit dva dělníci. Po devíti hodinách montáže byla dokončena instalace vazníků a mohlo se začít s pokládkou střešní krytiny. Dům je tak za necelé dva dny pod střechou a mohou začít dokončovací práce. Ing. Milan Schmiedt k akci dodal: "Informační stánek naší firmy byl v trvalém obležení návštěvníků a padaly nejen obecné dotazy na téma dřevostaveb, ale i velmi konkrétní a fundované otázky týkající se právě probíhající realizace."


Mediálním partnerem akce byl Časopis Dřevo&stavby. Fotoreportáž z průběhu najdete v čísle 4/2010 i na stránkách www.drevoastavby.cz.