Archiv 2010

Materiály FERMACELL na mateřské školce, kterou v Dolních Břežanech realizuje firma ALGECO

Pro realizaci modulové MŠ "Připravme se do školy - tvořivá školka pro všechny děti z obce" v Dolních Břežanech, kterou realizuje společnost ALGECO s.r.o. dodává společnost Fermacell téměř 6.000 m² sádrovláknitých desek FERMACELL v tloušťce 12,5 a 15 mm. V souladu s požadavky na vysokou požární odolnost jsou na stěnách použity ověřené a certifikované typové konstrukce z 1-2 vrstev desek FERMACELL, na stropech pak 2 až 3 vrstvy těchto desek.

Společnost Fermacell má s dodávkami pro modulovou výstavbu školek a škol v tuzemsku i zahraničí dlouholeté zkušenosti, letos je to přesto jedna z největších realizací ve školství vůbec. I u zastupitelů obce Dolní Břežany zvítězily přednosti školky realizované modulovou výstavbou - doba na uskutečnění stavby není delší než jeden měsíc, modulární mateřské školy a školy mají navíc tu výhodu, že mají stejné mechanické vlastnosti jako standardní výstavba a z hlediska tepelné izolace jsou na tom ještě lépe. Projekt je financovaný z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy (ROP NUTS2 SČ) a o rychlosti realizace svědčí i fakt, že smlouva o realizaci nové modulové mateřské školy byla zastupitelstvem schválena koncem března a nová školka bude hotova už koncem května letošního roku.

Algeco nabízí kreativní prostorová řešení v rámci pronájmu mobilních systémů v 18 evropských zemích. Firma Algeco s.r.o., která má tuzemský výrobní závod ve Starém Městě u Uherského Hradiště, je součástí koncernu Algeco Scotsman, největšího světového poskytovatele obchodních služeb a odborníka na stavebnicové konstrukce a skladová řešení. Společnost spravuje více než 345 000 modulárních jednotek v rámci 21 zemí v Evropě a Severní Americe, což z ní dělá světovou jedničku v oblasti pronájmu stavebnicových konstrukcí a řadí ji dle obratu v celosvětovém měřítku na páté místo v sektoru nájemních služeb.