Archiv 2010

Novinka: Jak postupovat a na co si dát pozor při pokládce velkoformátové dlažby na podlahové prvky FERMACELL

Velkoformátová dlažba a přírodní kámen jsou čím dál více žádány u architektů, projektantů, ale také investorů. Jak se postupuje a na co je si potřeba dát pozor, zjistí zájemci v novém podkladu společnosti Fermacell ...

Velkoformátová dlažba a přírodní kámen jsou čím dál více žádány u architektů, projektantů, ale také investorů. Na loňském veletrhu Cersaie v italské Bologni, největším evropském veletrhu keramiky, obkladů, dlažeb a sanitární techniky, se objevovaly kombinace formátů např. 30x90 ,30x60 cm a dalších (dosavadním maximem jsou formáty 120 x 120 cm). I tady se potvrdilo, že trend zvětšování formátů dlažby z posledních let stále pokračuje. Pro většinu prodávaných podlahových suchých systémů přitom existuje omezení velikosti formátu na 33x33cm, na podlahové systémy je však možné pokládat daleko větší formáty.

 

Jak se postupuje a na co je si potřeba dát pozor, zjistí zájemci v novém podkladu společnosti Fermacell: Povolené formáty dlažby na podlahové systémy FERMACELL. Například kameninové obklady tl. 9 mm mohou mít rozměr při použití sádrovláknitých desek Fermacell až 800 mm, při použití cementovláknitých desek Powerpanel SE však limit pro velikost obkladů neexistuje. Nový materiál současně poradí se schématem pokládky, geometrií dlažby, způsobem vyrovnání povrchu nebo s vhodnou stropní konstrukcí pro dlažby přesahující velikost 33x33 cm.

 

Brožuru "Povolené formáty dlažby na podlahové systémy FERMACELL" stahujte zde... (pdf - 0,1 MB)