Archiv 2009

Společnost Xella Trockenbau-Systeme se od června 2009 jmenuje Fermacell

V České republice se Xella Trockenbau-Systeme GmbH, organizační složka Praha přejmenuje na Fermacell GmbH, organizační složka Praha. Produktová značka sádrovláknitých desek Fermacell je tak současně i novým obchodním jménem společnosti. Firma bude i nadále součásti skupiny Xella Gruppe.

"Změna názvu společnosti nám přináší jasné a srozumitelné spojení s naší hlavní a na trhu dobře etablovanou značkou", říká Miloš Kincel, ředitel Fermacell GmbH, organizační složka Praha. "Znalost značky Fermacell je v odborné veřejnosti velmi vysoká - Fermacell není jen známou značkou, ale také synonymem pro sádrovláknité desky jako takové. Jednotné jméno produktu a firmy navíc usnadňuje další internacionalizaci podnikání - značka Fermacell je zavedená a známá i v dalších zemích. Při komunikaci bude Fermacell GmbH vystupovat jako součást Xella Gruppe.

 

Sádrovláknité desky Fermacell jsou nyní často využívány např. v oblasti klasických montovaných dřevostaveb. Díky jejich statickým parametrům a vynikající požární odolnosti jsou však předurčeny i pro vícepodlažní budovy (i na bázi dřevené konstrukce), nástavby bytových domů či pro nebytové objekty typu školy, nemocnice nebo administrativní budovy. Součástí výrobního programu firmy Fermacell GmbH jsou i cementovláknité desky Powerpanel určené pro použití na fasádách nebo ve vlhkých prostorách.

 

Xella Trockenbau-Systeme GmbH - nyní Fermacell GmbH - je součástí Xella Gruppe, jednoho z vedoucích podniků na evropském trhu se stavebninami a surovinami. Xella Gruppe docílila se zhruba 7.900 pracovníky na celém světě v roce 2008 obrat přesahující 1,4 miliardy Eur. Xella Gruppe je se značkou FERMACELL největší evropský výrobce sádrovláknitých desek. Xella Gruppe je se svými značkami Ytong, Hebel a Silka největším světovým výrobcem pórobetonu a vápenopískových tvárnic. Sádrovláknité a cementovláknité desky FERMACELL pak Fermacell GmbH na českém trhu prodává prostřednictvím své organizační složky, která sídlí v Praze-Zbraslav. Produkty YTONG a SILKA dodává na českém trhu firma Xella CZ, s.r.o. se sídlem v Hrušovanech u Brna.