Archiv 2009

40 let od položení základního kamene RD Rýmařov

RD Rýmařov - významný tuzemský partner společnosti FERMACELL - si v závěru června 2009 připomenul 40 let od položení základního kamene svého výrobního závodu v Rýmařově. Využití materiálů FERMACELL se datuje do roku 2004, kdy společnost RD Rýmařov nahradila původní skladbu stěn s dřevotřískou a sádrokartonem sádrovláknitými deskami FERMACELL, čímž dosáhla kromě jiného výrazných finančních úspor materiálu, zjednodušení logistiky a zvýšení produktivity práce.

RD Rýmařov- významný tuzemský partner společnosti FERMACELL - si v závěru června 2009 připomenul 40 let od položení základního kamene svého výrobního závodu v Rýmařově. V červnu 1969 se začalo stavět a už zanedlouho tu pracovala tisícovka lidí. Dnes je RD Rýmařov největším českým výrobcem dřevostaveb a za dobu své existence společnost postavila více jak 20 tisíc domů nejen u nás, ale i například v Německu, Řecku, Švýcarsku či Slovensku.

 

Využití materiálů FERMACELL se datuje do roku 2004, kdy společnost RD Rýmařov nahradila původní skladbu stěn s dřevotřískou a sádrokartonem sádrovláknitými deskami FERMACELL, čímž dosáhla kromě jiného výrazných finančních úspor materiálu, zjednodušení logistiky a zvýšení produktivity práce. Pro zavedení sádrovláknitých materiálů FERMACELL mluvily před šesti lety dva hlavní důvody - potřeba zbavit se historického spojení dřevotřísky a formaldehydu a dlouhodobé plány RD Rýmařov stavět nejen rodinné domy, ale i vícepodlažní objekty. Oba cíle se úspěšně daří plnit - RD Rýmařov klade důraz na zdravotní nezávadnost používaných materiálů a ve všech požadavcích splňuje tuzemské normy i přísné normy tradičních zemí Evropské unie. A jako jeden z mála výrobců dřevostav staví i bytové domy na bázi dřevostaveb - posledním příkladem úspěšné realizace je na jaře 2009 dokončená I. etapa bytových domů v Brně.

 

 

O špičkové kvalitě objektů z Rýmařova svědčí i právo užívat znak kvality RAL propůjčovaný Společností pro jakost německých montovaných staveb. Důkazem kvality je i evropský certifikát ETA podle ETAG 007, který společnost získala v roce 2007 jako první v České republice. V březnu letošního roku firma získala certifikát PEFC pro statické konstrukce objektů domů ze dřeva pro bydlení. Zákazníci tak získali jistotu, že dřevo, obsažené ve výrobku, pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem. Pro své domy získali v Rýmařově i energetický certifikát pro zařazení do kategorie energeticky úsporných domů. Pozici lídra ve svém oboru potvrzuje i skutečnost, že jako první v České republice přišla společnost RD Rýmařov z nabídkou typového pasivního domu! Rodinný dům Nova 722 o celkové podlahové ploše 123 m² má ve svém  průkazu energetické náročnosti budovy uvedenou roční spotřebu energie 47 kWh/m² a rok.

Pětiletá spolupráce RD Rýmařov a FERMACELL se úspěšně rozvíjí i v současnosti. Svědčí o tom i fakt, že RD Rýmařov po dlouholetých výborných zkušenostech s materiály FERMACELL na stěnách a příčkách svých rodinných a bytových domů zařadil do skladby svých objektů i podlahový systém FERMACELL s voštinou. Důvodem pro zavedení tohoto podlahového systému byly kromě cenové efektivity a rychlosti pokládky vynikající akustické parametry.