Archiv 2009

RD Rýmařov staví v Brně obytný park CUBBE

Obytné domy v Brně realizuje společnost RD Rýmařov, která standardně používá sádrovláknité desky FERMACELL k opláštění stěn a příček svých rodinných a bytových domů. V případě bytových domů v Brně-Dolních Heršpicích je pro zajištění špičkové akustiky objektu navíc použit i podlahový systém FERMACELL. Úžasná z pohledu investora i zákazníků je však především rychlost výstavby, která je sice u prefabrikovaných staveb samozřejmostí, přesto poutá v místě výstavby velkou pozornost. Ostatně, na našich stránkách se o rychlosti postupu výstavby bytových domů v Brně můžete přesvědčit sami.

Kapacita 1. etapy je 10 shodně řešených bytových domů, v každém z nich je umístěno 11 nebo 12 bytů. Celkem bude v 1. etapě postaveno 118 bytů a pro developera projektu, společnost OXES Development, je nejlepším důkazem kvality nového obytného parku skutečnost, že převážná většina z bytů je v současnosti už prodána. V přízemí každého bytového domu jsou navrženy sklepní kóje pro každý byt a šest garáží, každá se samostatným vjezdem z ulice. V prvním až třetím patře jsou umístěny jednotlivé bytové jednotky s dispozicí 1+kk až 4+kk, na každém patře jsou maximálně čtyři byty. Vstup do domu je řešen jako bezbariérový, avšak domy nejsou vybaveny výtahem.

 

Nízkopodlažní bytové domy s moderním architektonickým řešením s maximálně 12 byty v jednom domě zaručují dostatek soukromí, těsné sousedství nákupního centra nabízí příjemné nakupování. Noví obyvatelé ocení dostupnost do centra i snadné opuštění města díky blízkosti dálnice D1 a D2.

 

Více o projektu zde: Oxes Development, RD Rýmařov

 

 

26. května 2009

 

      

 

  

Domy budou v průběhu června postupně předávány, termín předání posledních dvou objektů je naplánován na 25.června 2009. Na příští rok se počítá s druhou fází tohoto projektu.

 

27.dubna 2009

 

      

 

  

Fasády domů dostávají definitivní podobu, jsou montovány balkony a dřevěné prvky.

 

6.dubna 2009

 

     

 

  

Ještě před velikonocemi je v Brně-Horních Heršpicích dokončena hrubá stavba všech 10 domů 1.etapy. Při té příležitosti byla samozřejmě v areálu uspořádána malá oslava. Zanedlouho zmizí i venkovní lešení a práce se přesunou do interiéru.

 

 

23. března 2009

 

     

Stojí už devět z deseti domů 1. etapy. Jak je vidět, jsou mezi nimi domy těsně před dokončením (s hotovou fasádou), tak domy právě smontované. Montáž 10. domu by měla proběhnout v nejbližších dnech.

 

 

9. března 2009

 

     

Nejblíže na celkovém pohledu je vidět jeden z dvojdomů ve fázi dokončené hrubé stavby, další objekt je právě sestavován z dovezených panelů. V pozadí je vidět i už i první dům bez lešení. Na detailu jsou podlahové voštiny FERMACELL s pytlem zásypu a stažený podsyp mezi rozvody topení.

 

 

23. února 2009

 

     

Na pátém z deseti obytných domů I. etapy výstavby (na druhém snímku je nejblíže k objektivu fotoaparátu) byla dokončena hrubá stavba, u dříve zahájených staveb už probíhají práce v interiéru. Na jednom z obrázků je vidět pokládka podlahových voštin FERMACELL pro zlepšení zvukověizolačních parametrů podlah v objektu.

 

 

16. února 2009

 

      

U dalšího z celkem deseti domů se začalo s montáží bytových jednotek.

 

 

6. února 2009

 

     

Zatímco u některých domů se začínají budovat základové desky či končí výstavba prvního zděného nadzemního podlaží, u prvních objektů jsou už vidět tři podlaží na bázi montované dřevostavby.

 

 

Leden 2009

 

     

12. ledna byla zahájena montáž nadzemních podlaží

 

 

Říjen 2008 - leden 2009