Archiv 2009

Roubenka s podlahami FERMACELL zapsána v České knize rekordů

Společnost Terinvest, pořadatel veletrhu Dřevostavby (který se letos konal ve dnech 26. 2. - 1. 3. 2009 v PVA Letňany Praha.), společně s firmou Moravia Wood Trading ze Šenova u Ostravy a partnery (mezi kterými byla i společnost Xella, systémy suché výstavby se svými sádrovláknitými deskami a materiály FERMACELL) se postavením roubenky za 24 hodin pokusily první den veletrhu zapsat do České knihy rekordů. A hned první pokus dopadl úspěšně - roubenka byla postavena za neuvěřitelných 18,5 hodin.

...a na veletrhu se setkala s velkou pozorností médií a návštěvníků. O prohlídku rekordní roubenky byl mimořádný zájem a  stále byla v obležení zvídavých návštěvníků veletrhu.

 

Půdorys roubené stavby byl 11 x 6 m, dřevěný domek byl tvořen dvouplášťovou srubovou konstrukcí o síle 92mm s izolační mezerou 120mm a interiérovou srubovou konstrukcí o síle 68 mm. Dřevo dodával jeden z partnerů akce, slovenský Drevodom Orava. Takto stavěná konstrukce byla izolována ekologickou korkovou drtí (partnerem projektu byla společnost Korek Jelínek), použita byla eurookna a eurodveře, střešní krytinu zajistil další partner, firma Regra Plast. O ochranu roubenky se postaraly nátěrové hmoty od Lazury Herbol. Podlahy byly zhotoveny z podlahových desek FERMACELL, materiály FERMACELL byly použity i na předsazenou stěnu koupelny v roubence.

 

Stavba domu byla na naplánovaná na 24 hodin (11 hod. v úterý 24.2. na montáž hrubé stavby, 11 hod. ve středu 25.2 na montáž střechy a interiéru a poslední 2 hodiny v první den veletrhu, tedy čtvrtek 26.2. na dokončovací práce), přesto se vše podařilo zvládnout za 18,5 hodiny. Na realizaci průběžně pracovalo kolem 10 montážníků a dozor byl zajištěn rozhodčími z Agentury "Dobrý den" z Pelhřimova. Roubenka byla samozřejmě dokončena dle všech platných norem ČSN (bez rozvodů elektřiny a vody) do finální fáze tak, aby mohla být předána zákazníkovi.