Archiv 2009

Materiály FERMACELL nachází uplatnění v podlahách i stěnách montovaných domů firmy VS DOMY a.s. ze Vsetína

Společnost VS DOMY je ryze česká akciová společnost se sídlem ve Vsetíně, která vyrábí a na klíč dodává ekologické a energeticky úsporné rodinné domy na bázi dřeva. Společnost vstoupila na trh v roce 1993 a od té doby staví pro své zákazníky rodinné domy pod heslem "Každý dům je originál" - důraz přitom klade na špičkovou kvalitu a spolehlivá a dobře ověřená řešení. I díky tomu získala prestižní německý certifikát kvality RAL, certifikace u českých institucí (VVÚD, TZÚS) je pro VS DOMY samozřejmostí. Společnost je jedním ze zakládajících členů Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) a jako první v ČR získala certifikát DNK (Dokument národní kvality).

Z výše uvedené orientace na maximální kvalitu a spolehlivá a ověřená řešení je zřejmý i důvod dlouhodobé spolupráce a.s. VS DOMY s dodavatelem sádrovláknitých desek FERMACELL, společností XELLA, systémy suché výstavby Praha. Nejdříve našly své uplatnění v konstrukcích montovaných domů ze Vsetína podlahové systémy FERMACELL, poté se součástí konstrukce domů staly i sádrovláknité desky FERMACELL. Ty lze najít na vnitřní i vnější straně nosných vnějších stěn, vnitřních stěn i nenosných příček. Podlahové prvky FERMACELL jsou součástí konstrukce podlah ve všech nadzemních podlažích, v I. NP je pod tepelnou izolací podlahy vyrovnávací podsyp FERMACELL a ve 2.NP a výše je navíc i voštinový zásyp FERMACELL.

 

 

Důvody širokého využití materiálů FERMACELL jsou podle technického ředitele VS DOMY a.s. ing. Vladimíra Kolaříka nasnadě: "Díky sádrovláknitým deskám FERMACELL máme vyřešenu požární odolnost našich domů - tyto materiály vyhovují i našim mimořádně přísným předpisům, což je pro nás velmi podstatné. Druhým důvodem byla cena těchto desek, která se dostala v posledním roce na pro nás již zajímavou úroveň. Koupit tak špičkový produkt za na trhu plně konkurenceschopnou cenu se nám vyplácí. My jsme nejdříve začali s podlahovými systémy FERMACELL - ty jsou podle našich zkušeností jedny z nejlepších a používáme je od počátku. I když to před lety byla poměrně nákladná podlaha, u dřevostaveb je kvalita stropních konstrukcí velmi zásadní a my jsme v této oblasti opravdu nechtěli dělat kompromisy. Nasazení sádrovláknitých desek FERMACELL nám navíc řeší nejen požární předpisy, ale zjednodušilo nám i výrobu - máme jednovrstvé opláštění s 15 mm tlustými deskami FERMACELL, což je při výrobě stěn a příček samozřejmě výhoda. A jak jsem řekl již dříve, to vše za velmi atraktivní cenu."

 

Realizace staveb z desek FERMACELL