Archiv 2009

Titul "Nejlepší z realit - Best of realty 2008" pro polyfunkční bytový dům L'Ocelot v Praze. Při realizaci objektu byly ve velkém rozsahu použity sádrovláknité desky FERMACELL

Polyfunkční dům L'Ocelot získal ocenění v prestižní soutěží "Nejlepší z realit - Best of realty 2008" - v jubilejním desátém ročníku, do kterého bylo přihlášeno 37 projektů ve čtyřech kategoriích, zvítězil v kategorii Rezidenční projekty.

Osmičlenná odborná porota, složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů i koncových uživatelů nemovitostí, rozhodovala na základě výběru lokality, urbanistického a architektonického řešení, kvality realizace a úspěšnosti na realitním trhu. Předsedou poroty byl ing. Kamil Kosman (Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Česká spořitelna), členy poroty letošního jubilejního 10. ročníku soutěže byli Dr. Tomáš Drtina (Incoma Research), Ing. Pavel Hlinka (Asociace hotelů a restaurací ČR), Ing. arch. Oleg Haman (Obec architektů), Ing. Pavel Bedrna (Lexxus), Ing. arch. Michal Šourek (MS Group), Mgr. Jan Kratochvíl (Knight Frank) a Mag. Alois Lanegger (Raiffeisen Leasing Real Estate).

 

L'Ocelot představuje ekologické bydlení spojené nádhernou architekturou a ve velkém rozsahu jsou zde využity materiály FERMACELL. 14.000 m² sádrovláknitých desek FERMACELL tloušťky 10 a 12,5mm bylo použito na opláštění stěn v líci fasády, oboustranné opláštění dělících příček, opláštění šachtových příček, předstěn a podhledů. Po celou dobu výstavby byl projekt monitorován aplikačním technikem XELLA, systémy suché výstavby Klausem Křeválkem. Konstrukce s deskami FERMACELL realizovala společnost AHIPPO spol.s.r.o. Praha, dodavatelem materiálů FERMACELL byl WOODCOTE CZ Praha.