Archiv 2009

Administrativní centrum královéhradeckého kraje nominováno na Stavbu roku 2008

V úterý 10.9. 2008 byly v prostorách ABF v Praze vyhlášeny nominace na Stavbu roku 2008. Jednou z nominovaných staveb je také rekonstrukce historické budovy městského pivovaru v Hradci Králové, na jejíž výsledné podobě se významnou měrou podílely sádrovláknité desky FERMACELL.

Jednou z nich je také rekonstrukce historické budovy městského pivovaru v Hradci Králové, na jejíž výsledné podobě se významnou měrou podílely sádrovláknité desky FERMACELL. Stavba administrativního centra je tak jednou z významných referenčních staveb společnosti Xella Trockenbau-Systeme Praha - při rekonstrukci na moderní multifunkční budovu bylo pro akustické příčky tloušťky 100 mm použito až 20.000 m² sádrovláknitých desek FERMACELL.

 

V budově je dnes sídlo Krajského úřadu Královehradeckého kraje, fakulta výtvarného umění, malý pivovar s restaurací, komerční prostory, banka a další subjekty. Možná i díky jeho širokému využití je v době vydání této tiskové zprávy v čele laického hlasování o titul Stavba roku 2008, které probíhá na stránkách www.stavbaroku.cz, právě budova administrativního centra v Hradci Králové.