Archiv 2009

Akustická izolace podlah - super skladba podlah bytového domu

Pokládka celkem 405 m2 podlah probíhala v průběhu září a října 2007 a díky dobré spolupráci všech zúčastněných byla realizována podlaha, jejíž struktura si právem zaslouží označení "super"! Vždyť díky použití vyrovnávacího podsypu, voštin se zásypem a podlahových prvků FERMACELL 2E31 byly použity ve struktuře podlahy hned tři prvky, které zvyšují akustickou izolaci podlahy.

Dodavatelem prací byla Stavební firma Petr Haberzettl z Karlových Varů, dodavatelem materiálu pro podlahy bytového domu byla společnost Karlomix Trade s.r.o. také z Karlových Varů (oficiální FERMACELL Distributor), která je aktivním a tradičním prodejcem sádrovláknitých desek a materiálů FERMACELL. Pokládka celkem 405 m2 podlah probíhala v průběhu září a října 2007 a díky dobré spolupráci všech zúčastněných byla realizována podlaha, jejíž struktura si právem zaslouží označení "super"! Vždyť díky použití vyrovnávacího podsypu, voštin se zásypem a podlahových prvků FERMACELL 2E31 byly použity ve struktuře podlahy hned tři prvky, které zvyšují akustickou izolaci podlahy.

 

Základ podlahy tvořil vyrovnávací podsyp, který je tvořen porézními minerálními granulemi a který je pro rekonstrukce typu, jaká probíhala v bytovém domě v Karlových Varech, ideální. Je univerzálně použitelný, stálý, nehořlavý a zvyšuje zvukovou izolaci, navíc díky minerálnímu složení nepodléhá hnilobě.

 

Na vyrovnávací podsyp a pod podlahové prvky FERMACELL 2E31 byly vloženy voštinové desky, které budou budoucím nájemcům ještě více snižovat přenos zvuku mezi jednotlivými patry bytového domu. Po vyplnění voštin voštinovým zásypem byly položeny podlahové prvky FERMACELL 2E31, které jsou složeny ze dvou na sobě nalepených sádrovláknitých desek FERMACELL o tloušťce 10 mm a 10 mm dřevovláknitou deskou. Obě sádrovláknité desky jsou na sobě uloženy s 50mm přesahem tak, aby vznikla široká polodrážka. Tento typ podlah je určený pro zvýšení vzduchové a kročejové neprůzvučnosti a současně poskytuje i zvýšenou požární odolnost (při působení plamene shora splňuje klasifikaci F90).

 

V projektu byly použity i novinky v sortimentu roku 2007 - podkladová tkanina a rychletuhnoucí podsyp. Této ideální skladby podlahy - myšleno z pohledu výsledných parametrů - se podařilo dosáhnout spoluprací investora, stavbyvedoucího Kamila Čeladníka ze stavební firmy Petr Haberzettl a regionálního zástupce Xella Trockenbau-Systeme pana Pavla Šmídka s panem Miloslavem Fuksou, zástupcem distributora, firmou Karlomix Trade. Velkou měrou přispěl i aplikační technik Xella Trockenbau-Systeme pan Klaus Křeválek, jehož ukázková montáž pomohla investorovi dospět k tomuto zásadnímu a správnému rozhodnutí.