Archiv 2009

Administrativní centrum Královéhradeckého kraje kraje je jednou z pěti Staveb roku 2008 a největší sympatie mělo i mezi hlasující veřejností

Šestnáctý ročník soutěže Stavba roku má své vítěze. Jednou z nich je také rekonstrukce historické budovy městského pivovaru v Hradci Králové, na jejíž výsledné podobě se významnou měrou podílely sádrovláknité desky FERMACELL. Při rekonstrukci na moderní multifunkční budovu bylo pro akustické příčky tloušťky 100 mm použito až 20.000 m² sádrovláknitých desek FERMACELL.

Šestnáctý ročník soutěže Stavba roku má své vítěze. Jednou z nich je také rekonstrukce historické budovy městského pivovaru v Hradci Králové, na jejíž výsledné podobě se významnou měrou podílely sádrovláknité desky FERMACELL. Stavba administrativního centra je tak jednou z významných referenčních staveb společnosti XELLA Trockenbau-Systeme Praha - při rekonstrukci na moderní multifunkční budovu bylo pro akustické příčky tloušťky 100 mm použito až 20.000 m² sádrovláknitých desek FERMACELL. V budově je dnes sídlo Krajského úřadu Královehradeckého kraje, fakulta výtvarného umění, malý pivovar s restaurací, komerční prostory, banka a další subjekty. Centrum nabízí více jak 7500 m² administrativních prostor, z nich učebny a kabinety univerzity tvoří přibližně pětinu. Plocha skladů a archivů dosahuje téměř 2500 m², technické prostory 2000 m² a komerční plochy 1750 m².


foto: http://www.stavbaroku.cz

 

Vyhlášení vítězů již 16. ročníku soutěže Stavba roku se uskutečnilo v pondělí 20. října v Betlémské kapli v Praze u příležitosti slavnostního večera Dne stavitelství a architektury. Z patnáctky nominovaných objektů vybrala odborná porota pětici nejlepších: rekreační a sportovní komplex Park Holiday Praha od Petr Suske - SEA Architekt, Moravský zemský archiv Brno od A PLUS, a. s., zavěšený most na D47 přes řeku Odru a Antošovické jezero od Stráský, Hustý a partneři, s. r. o., obytný soubor v Horních Počernicích V Lukách od Hlaváček & partner, s. r. o., a Administrativní centrum Královéhradeckého kraje od 3Q PROJEKT, a.s.

Největší sympatie u veřejnosti, která svého favorita vybírala na internetu, si jednoznačně získalo právě Administrativní centrum Královehradeckého kraje. Čtenáři poslali projektu, jenž vrátil pivovarskému komplexu historickou podobu, 18 030 hlasů (celkem hlasovalo 44 781 lidí). Projekt získal nominaci za šetrnou rekonstrukci na okraji historického jádra pro potřeby veřejné správy. Stavba začala v dubnu 2005 a kraj vyšla na 1,48 miliardy korun. Na stříbrné příčce skončila nová trasa metra C z Ládví do Letňan, bronz připadl multifunkčnímu fotbalovému stadionu SK Slavia Praha.

 

Soutěž Stavba roku, kterou již tradičně vypisuje Nadace ABF, ECONOMIA - časopis Stavitel, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a Svaz podnikatelů ve stavebnictví, se konala již pošestnácté a od začátku je zaměřena na nejlepší stavební realizace bez rozlišení kategorií dle finančního objemu nebo druhu stavby. Odborná porota hodnotí stavby podle kvality dokončených prací, kvality architektonického řešení a jeho zvládnutí dodavatelem a spokojenosti investora i uživatelů.