Archiv 2009

Sádrovláknité desky FERMACELL v nových kancelářských budovách automobilky AUDI v Ingolstadtu

Spolupráce společnosti Xella Trockenbau-Systeme Praha, výrobce sádrovláknitých desek FERMACELL, a slušovické firmy FAGUS, která se specializuje na výstavbu obytných, administrativních a jiných staveb formou montovaných sestav z připravených modulů, už přinesla řadu velmi zajímavých instalací.

FAGUS Slušovice předal v červnu 2008 vedení firmy AUDI čtyři bloky nových kancelářských budov o celkové ploše více jak 9500 m2. Nové administrativní centrum stojí přímo u hlavní budovy a budovy muzea automobilky AUDI AG v německém Ingolstadt a jeho realizace probíhala po etapách od druhé poloviny roku 2007 až do června letošního roku. Třípatrové budovy slouží jako flexibilní kancelářské a vývojové prostory, umožňující vedoucím jednotlivých projektů automobilky poskytnout pro jejich mezinárodní týmy potřebné zázemí při řešení konkrétních zadání. Podle povahy týmu a charakteru jeho práce je možné prostory centra díky flexibilním dělícím příčkám velmi jednoduše přestavět např. na jednotlivé kanceláře nebo naopak na velké místnosti pro vývojové práce nebo administrativní či konferenční služby.

 

Vnitřní opláštění včetně nosných konstrukcí bylo dle požadavku zákazníka provedené ze sádrovláknitých desek FERMACELL, z podlahových dílů FERMACELL je realizována také podlaha. Vše ve skladbách protipožární ochrany vnitřních prostor F90. Vnější nosná konstrukce jednotlivých modulů byla kompletně obložena sádrovláknutými deskami FERMACELL, přes které byly následně namontovány fasády z hliníkových plechů. Vše s cílem maximální harmonie s koncepcí fasád okolních budov v areálu AUDI.

 

Veškeré elektrorozvody včetně vytápění jsou vedeny v dvojité podlaze, která zaručuje možný dodatečný vstup do těchto prostor pro případnou revizi nebo doplnění rozvodů. V zavěšených stropech jsou vedeny klimatizační rozvody včetně zapuštěných SPLIT klima jednotek. Samozřejmostí je i další prostor pro vedení potřebných technologických médií.

 

Kompletní elektroinstalace včetně topení, klimatizací, ovládání žaluzii a dalších prvků je zapojena přes sběrnici inteligentního elektronického systému, což umožňuje nastavovat chod systému z počítače a pak ovládat automaticky včetně možnosti dálkového ovládání.

 

Kvalitou a použitou technologii se výše uvedená stavba řadí mezi nejlepší reference firmy FAGUS Slušovice a významnou referencí je i pro společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha.