Archiv 2008

Xella Trockenbau-Systeme Praha snižuje ceny sádrovláknitých a cementovláknitých desek

Společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha, dodavatel sádrovláknitých desek FERMACELL a cementovláknitých desek POWERPANEL, vydala k 1.2. 2008 nový produktový ceník. Díky silné koruně a rostoucímu obratu, který umožnil snížit náklady na dopravu desek z výrobních závodů v Německu, došlo u většiny produktů k zachování současných cen, případně k jejich snížení.

"Snížili jsme ceny podlahových prvků, některých rozměrů standardních sádrovláknitých a cementovláknitých desek a některých druhů příslušenství. Kvalita desek FERMACELL a POWERPANEL a jejich vysoké užitné vlastnosti jsou u odborné veřejnosti velmi dobře známé, často však byly vnímány jako "kvalitní, ale drahé". Podrobnější analýzy u konkrétních projektů našich partnerů i v minulosti prokázaly, že obavy z vyšších nákladů nebyly na místě. Přesto je nový ceník silným impulsem pro další průnik těchto moderních stavebních materiálů k novým obchodním partnerům", uvedl ředitel společnosti ing. Miloš Kincel. Nové ceny jsou k dispozici u obchodních partnerů nebo oblastních vedoucích společnosti Xella Trockenbau-Systeme Praha, jejichž kontakty jsou k dispozici na webových stránkách www.fermacell.cz.

 

Xella Trockenbau-Systeme Praha zvýšila v loňském roce obrat o 6%, klíčovými zákazníky byly i v roce 2007 výrobci dřevostaveb. Tento segment bude v centru pozornosti společnosti i v roce 2008, což potvrzuje například podpora soutěže Dřevěný dům, kterou podruhé na konci listopadu loňského roku vyhlásila Nadace dřevo pro život a Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Českou komorou architektů (ČKA), Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a Českým svazem stavebních inženýrů (ČSSI). Finále soutěže, jejímž hlavním partnerem je (podobně jako v minulém ročníku) společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha, proběhne ve čtvrtek 24. dubna 2008 na veletrhu IBF v Brně.