Archiv 2007

Konference Dřevěné stavění - Xella Trockenbau-Systeme Praha hlavním partnerem

Hlavním partnerem 2.ročníku celostátní konference Dřevěné stavění, která proběhla pod záštitou ministra zemědělství České republika Petra Gandaloviče a primátora hlavního města Prahy Pavla Béma v průběhu veletrhu For Arch 2007 dne 19. září na výstavišti v Letňanech, byla společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha.

Program konference byl rozdělen do čtyř bloků, první se věnoval tématu dřevěného stavení jako trendu a součásti moderních nízkoenergetických budov, druhý rámcové marketingové studii rozvoje dřevostaveb v ČR, třetí blok byl zacílen na technologie zpracovaní dřeva a poslední blok se zaměřil na alternativy vytápění dřevostaveb.

 

 

Mezi přednášejícími byly významné osobnosti oboru, téma akustiky dřevostaveb přednášel prof. Ing. Jirí Vaverka, DrSc. z Fakulty architektury VUT v Brně, lepenému dřevu jako konstrukčnímu materiálu současnosti i budoucnosti se věnoval doc. Ing. Bohumil Straka, CSc. z Fakulta stavební VUT v Brně. Oblast projektování dřevostaveb reprezentoval Ing. Michal Šopík ze společnosti RD Projekt + partners Rýmařov, téma funkčních vrstev v dřevostavbách přednesl zástupce hlavního partnera konference, Dipl. Ing. Jaroslav Benák z Xella Trockenbau-Systeme GmbH.

 

Konference byla dalším kamínkem v mozaice dlouhodobé osvěty a propagace dřevostaveb, které se systematicky věnuje i společnost Xella Trockenbau-Systeme Praha. Potenciál pro rozvoj dřevostaveb v České republice je obrovský a marketing je důležitým nástrojem k jeho naplnění.