Archiv 2007

Výsledky soutěže Fermacell - Montovaná stavba 2007 za období duben - červen 2007

Podobně jako v loňském roce, kdy byla soutěž poprvé vyhlášena, jsou i letos výsledky vyhlašovány ve dvou kategoriích - mezi výrobci dřevostaveb a mezi obchodními partnery společnosti Xella Trockenbau-Systeme Praha, tedy distributory sádrovláknitých desek Fermacell.

 

 

V kategorii výrobců si za druhé čtvrtletí letošního roku odnesla vítězství stavba dvoupatrového rodinného domu v Dolanech. Objekt pro soukromého investora přihlásila do soutěže firma Vladimíra Pargače ze Studénky, dodavatelem sádrovláknitých desek a podlahových prvků Fermacell byla společnost Spikas Olomouc.

 

 

V kategorii obchodních partnerů byl jako nejlepší vybrán projekt přestavby lodě na ubytovací zařízení pro bezdomovce v Praze. Do soutěže Fermacell - Montovaná stavba 2007 jej přihlásila společnost Profi Schierer s.r.o. z Plzně, která patří mezi největší firmy v oboru prodeje stavebnin a nářadí v západočeském regionu. Přestavba lodě z roku 1962, která dříve sloužila pro převoz obilí, přišla na 23 miliónů korun. Plavidlo Hermes je 77 metrů dlouhé a široké 10 metrů, loď je po rekonstrukci vybavena například požární signalizací s kouřovými hlásiči a rozhlasem po celé lodi. Na lodi je 28 kajut s kapacitou 250 lůžek, k dispozici jsou i sociální zařízení. Sádrovláknité desky Fermacell byly použity pro vnitřní příčky lodi.