Archiv 2007

Novinky v sortimentu FERMACELL

Samonivelační podlahová stěrka Fermacell, Cementem pojená deska z lehkého betonu se sendvičovou strukturou Powerpanel H2O, Podlahový prvek Powerpanel TE a Podlahový prvek Powerpanel SE - to jsou klíčové novinky v sortimentu FERMACELL - XELLA Systémy pro suché výstavby.

Samonivelační podlahová stěrka Fermacell

Program sádrovláknitých materiálů Fermacell rozšiřuje vyrovnávací samonivelační podlahová stěrka Fermacell, určená pro vytvoření rovných, hladkých ploch pod nebo nad podlahovými prvky Fermacell. Samonivelační stěrka je vhodná pro nosné, suché podlahy z podlahových prvků Fermacell, dřevotřískové desky, anhydrit nebo beton v interieru. 25 kg pytel stěrky stačí při tloušťce 1 mm na 15 m2 podlahy, ta je přitom pochůzí po přibližně 3 hodinách.

 

Cementem pojená deska z lehkého betonu se sendvičovou strukturou Powerpanel H2O

Rodina cementovláknitých desek Powerpanel se rozrostla o cementem pojenou desku z lehkého betonu se sendvičovou strukturou Powerpanel H2O. Tato novinka, mimo jiné první cementovláknitá deska s certifikátem ETA, přináší novou kvalitu voděodolných materiálů pro všechny vlhké prostory. Tyto desky najdou v nabídce společnosti Xella Trockenbau Systeme velmi široké uplatnění - ať už v domácí koupelně se sprchou (třída 0), v sanitárních prostorách nebo wellness zařízeních (třída A01 / A1), ve veřejných nebo podnikatelských zařízeních (třída A1), či při chemických požadavcích v závodních kuchyních nebo v průmyslových oblastech (třída C). Kromě interiéru lze tyto desky samozřejmě úspěšně použít i v exteriéru, např. na fasádách domů a budov. Desky Powerpanel H2O mají oboustrannou výztuhu pod vrchními vrstvami s alkalicky rezistentní sklovláknitou tkaninou (5 mm x 5 mm). Deska je nehořlavá a odpovídá třídě reakce na oheň A1.

 

Podlahový prvek Powerpanel TE

Další nový prvek programu Powerpanel představuje podlahový prvek Powerpanel TE. Jedná se o podlahový prvek s výhodami cementové mazaniny, určený pro podlahy v mokrých prostorách. FERMACELL Powerpanel TE tvoří dvě desky z lehčeného betonu spojené cementem. Mají sendvičovou strukturu s oboustranným armováním tkaninou ze skelného vlákna, odolného vůči alkáliím. Obě desky jsou přesazeny o 50 mm tak, aby vznikla polodrážka pro lepení a šroubování, event. spojování sponkami. Podlahové prvky představují užitnou vrstvu, která slouží pro zachycení a přenos statického nebo dynamického zatížení vyvolaného osobami nebo zařizovacími předměty. Powerpanel TE je nehořlavý a odpovídá třídě reakce na oheň A1. Desky Powerpanel TE jsou zatím poslední novinkou pro úpravy mokrých prostor. Prvky jsou vhodné i pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění. Podlahové vytápění ovšem musí výrobce schválit pro kombinaci s prvky Powerpanel TE. Na Powerpanel TE je možné pokládat nejrůznější podlahové krytiny, které jsou vhodné do mokrých prostor, např. dlaždice (kameninové, z přírodního kamene nebo terakoty), PVC nebo linoleum.

 

Podlahový prvek Powerpanel SE

Vysoce odolný podlahový prvek Powerpanel SE je ideálním programovým doplňkem pro užitné, vlhké a venkovní prostory. Skládá se ze směsi betonu a čediče a díky těmto materiálům je extrémně odolný a vhodný pro vysoké zátěže, instalaci ve vlhku i zatížení řadou chemikálií. Podlahový prvek FERMACELL Powerpanel SE je nehořlavý, odpovídající třídě reakce na oheň A1 (podle EN 13501-1) a je vhodný pro všechny druhy podlahových krytin. Použity mohou být dokonce velkoformátové dlaždice z přírodního kamene a kameniny. Podlahové prvky Powerpanel SE mohou být při odpovídající úpravě použity i jako finální vrstva podlahy. Oblasti použití podlahového prvku Powerpanel SE jsou velmi rozmanité - lze je použít pro podlahy v obytných domech i hotelových pokojích včetně koupelen, v kancelářských budovách, kancelářích, ordinacích, čekárnách, prodejnách. Uplatnění najdou i v domovech důchodců, internátech a nemocnicích, kde snesou i zatížení těžkými přístroji na operačních sálech. Podlahové prvky Powerpanel SE jsou odolné proti vodě, mrazu, horku i řadě chemicky agresivních kapalin, jejich povrch je odolný proti otěru. Výhodou je i rozměrová stabilita, možnost další pokládky po 24 hodinách a univerzálnost pro použití jakékoliv finální krytiny.