Archiv 2011

Centrum invazivní medicíny Lékařské univerzity v Gdaňsku

První pacienti budou přijati již v nejbližších dnech!

V rekordně rychlém tempu pouhých 39-ti měsíců se podařilo zrealizovat projekt nové nemocnice Lékařské univerzity v Gdaňsku. Nyní, již po oficiálním předání objektu investorovi, probíhá jeho dovybavení lékařskými přístroji, které budou zachraňovat lidské životy. První pacienty bude moci nemocnice přijmout již v tomto měsíci.

 

CMI (centrum invazivní medicíny) je nejnovější a nejmodernější nemocniční budova o šesti podlažích, vybavena podzemními garážemi a přistávací plochou pro záchranné vrtulníky na střeše objektu. Kromě dvanácti ambulantních oddělení, poliklinik, zahranné služby a lékárny, se v budově také nachází centrální pasáž osvětlená pomocí světlíků přirozeným denním světlem, v níž se nachází gastronomické a další služby. Díky systému chodeb, galerií a lávek je možné dostat se do všech častí nemocnice.

 

Srdcem nemocnice je pavilon „B“, ve kterém nalezneme mimo jiné centrální operační oddělení s 15-ti operačními sály se stěnami obloženými skleněnými deskami z důvodu snadné dezinfekce a centrální sterilizační oddělení.

 

Budova je vybavena 21 osobními výtahy, jedno a dvou lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a nejnovějšími lékařskými přístroji, např: magnetická rezonance o výkonu 1,5 Tesly Magnetom Aera – první v Polsku, neuronavigace - integrovaný zobrazovací systém, moderní operační mikroskopy s podporou navigace, integrovaný monitorovací systém vitálních funkcí pacienta, potrubní pošta (délka potrubí cca 2,5 km) a další.

 

Umístění objektu: nová nemocnice se nachází v areálu Akademického klinického centra lékařské akademie v Gdaňsku (ACK) v ulici Dębinki 7. Rozšíření stávající silniční sítě umožní již v dohledné době oboustranný příjezd do areálu nemocnice, včetně snadného napojení na nové čtvrti Gdaňsku (Suchanin a Morena).

 

Objekt bude plnit následující funkce:

  • Diagnosticko-ambulantní péči
  • Léčebnou péči
  • Pro výuku
  • Postgraduální vzdělávání
  • Výzkumné účely

Základní údaje o objektu:
Maximální počet lůžek: 311
Celková plocha: cca 55 000 m²
Zastavěná plocha: 11 355 m²
Obestavěný prostor nadzemní části: 222 425 m3
Obestavěný prostor podzemní části: 41 551 m3
Počet parkovacích míst: 286
Projektant: arch. Arch-Deco Sp. z o.o.
Generální dodavatel: ERBUD S.A..

 

Technické řešení: při realizaci bylo použito mnoho inovativních konstrukčních řešení a také velké množství moderních stavebních materiálů, jako jsou sádrovláknité desky FERMACELL, které byly díky svým unikátním vlastnostem použity pro realizaci všech vnitřních stěn objektu.

 

Z důvodů požadované protipožární odolnosti a akustické izolace stěn byly použity následující konstrukční prvky FERMACELL: 1S21 a 1S31 – celkem použito 175 000 m² desek FERMACELL o tl.12,5 mm.

 

Centrum invazivní medicíny Lékařské unizity v Gdaňsku