Archiv 2013

Stěny a příčky ze sadrovláknitých desek fermacell s profilovanými (TB) hranami

Materiály pro stavbu 8/2013Stěny a příčky ze sadrovláknitých desek fermacell s profilovanými (TB) hranami
Realizace staveb 5/2013Stěny a příčky ze sadrovláknitých desek fermacell s profilovanými hranami
Dřevostavby 6/2013Rychle, snadno, ale i zdravě
Home 11-12/2013Rozděluj a panuj, ...ale hlavně s vkusem a bez námahy
Stavebné materiály 5/2013Sadrokartónová, sadrovláknitá, alebo cementovláknitá doska
 

Sádrovláknité desky fermacell s profilovanými frézovanými hranami jsou ideálním řešením pro rychlou a nákladově úspornou výstavbu vnitřních příček, opláštění stropů a střešních šikmin. Profil hrany je tvořen lehce zešikmenou plochou a zkosením na straně desky. Osvědčené spárovací techniky (lepená a tmelená spára) u běžných sádrovláknitých desek se s deskami s profilovanou hranou rozšiřují o mimořádně hospodárný a stabilní spárovací systém se všemi výhodami těchto materiálů.

 

Sprchový podlahový set pro liniové žlaby

Stavebné materiály 7/2013Podlahová súprava na líniové žlaby

Fermacell Powerpanel TE sprchový podlahový set pro liniové žlaby řeší suchou cestou zabudování liniových žlabů v bezbariérových koupelnách a sprchových koutech. Spolu s podlahovými prvky fermacell Powerpanel TE umožňuje realizaci mokré i suché části podlahy

 

Suchá podlaha v mokrém prostředí

Stavebné materiály 7/2013Suchá podlaha v mokrom prostredí

Fermacell nabízí inovativní podlahové systémy pro splnění různorodých požadavků na podlahy - pro optimální skladby na masivních a dřevěných trámových stropech ve staré zástavbě a novostavbách, pro izolaci podkroví, ke zlepšení tepelné, zvukové či kročejové izolace či k výškovému a úrovňovému vyrovnání. Suché podlahy fermacell však najdou uplatnění i při ochraně proti dlouhodobému zatížení vlhkostí nebo při realizaci bezbariérových sprch - pro tyto aplikace jsou určeny cementem pojené podlahové prvky Powerpanel TE fermacell, speciální prvky do mokrých prostor.

 

Materiály fermacell na vnitřních příčkách hotelu Beránek v Úpici

Stavitel 12/2013Vnitřní příčky při výstavbě hotelu

V Podkrkonoší ve městě Úpice probíhala na náměstí T. G. Masaryka od roku 2011 stavba nového hotelu Beránek. Původní hotel se stejným názvem byl před zahájením výstavby zdemolován a na stejném místě vyrostl zcela nový objekt. Interiérové příčky nového hotelu jsou v rozsahu cca 8.000 m² řešeny ze systému fermacell.

 

Chytrá kombinace dřeva, betonu a fermacellu na sedmipatrových bytových domech v Berlíně

Stavitel 12/2013Dřevostavby pokořily výšku 20 metrů
ASB 4/2013Výškové dřevostavby? Proč ne!

V roce 2012 zrealizovali v hlavním městě Německa Berlíně architekti ze studia Kaden Klingbeil stavbu dvou nových sedmipatrových bytových domů. Průčelí obytných domů bylo zhotoveno z prvků dřevěné rámové konstrukce. Použití dřeva u tak vysokých bytových domů (podlaha nejvyššího patra je téměř 20 metrů nad úrovní terénu) bylo možné díky obložení sádrovláknitými deskami fermacell s účinnou požární ochranou. Spojení německých profesionálů a kvalitních materiálů opět dokazuje neudržitelnost tuzemských bariér, kladených výškovým dřevostavbám.